Tien jaar ESI – Melvin aan het woord

Tien jaar ESI – Melvin aan het woord

Terwijl we het tienjarig jubileum van ESI vieren, kijk ik terug op mijn bijna vijf jaar bij deze organisaties en mijn reis in de wereld van evenementenveiligheid en crowd management.

Voordat ik bij ESI en CrowdProfessionals kwam, heb ik meer dan tien jaar in verschillende functies in de beveiliging gewerkt. Ik ben in diverse functies werkzaam geweest in de winkelsurveillance en de evenementen- en horecabeveiliging. Na verloop van tijd begon het uniform me tegen te staan en was ik toe aan een nieuwe uitdaging. Ik vond een functie bij een ander bedrijf waar ik zonder uniform iets kon creëren uit niets, wat een welkome verandering was.

In het voorjaar van 2019 werd ik gevraagd of ik interesse had in een vrijwilligersfunctie bij Stichting Aaltjesdagen. Ze zochten een mobiliteitscoördinator voor hun driedaagse evenement in Harderwijk. Dit was iets wat ik naast mijn baan kon doen. De Aaltjesdagen werden dat jaar ondersteund door twee adviseurs van ESI: Ben-Jan van der Klis voor evenementenveiligheid en crowd management, en Janno Brinkhuis voor mobiliteit. Tijdens deze samenwerking kreeg ik begeleiding en waardevolle tips van Janno, wat mijn interesse in de evenementenwereld opnieuw aanwakkerde.

Aan het einde van de Aaltjesdagen vroeg Janno me of ik interesse had in een functie als junior adviseur bij ESI en CrowdProfessionals. Twee weken later had ik een ontmoeting met Frank Wijnveld, eigenaar van CrowdProfessionals, en Jan van Duijn, financieel directeur. Dit resulteerde in een aanbod dat ik niet kon weigeren.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Op 1 september 2019 begon ik officieel bij CrowdProfessionals en het Event Safety Institute als junior adviseur. Mijn eerste taak was om zoveel mogelijk ESI-cursussen bij te wonen en mijn kennisniveau te verhogen. Ik leerde enorm veel over capaciteitsanalyses voor evenemententerreinen, vluchtwegen, publieksdichtheden en personeelsinzet.

Toen we goed op gang waren, sloeg de pandemie toe. Evenementen werden afgelast, maar de vraag naar crowd management nam toe. We hielpen gemeentes en organisaties om hun binnensteden en gebouwen veilig te openen. Ik ondersteunde de gemeente Haarlemmermeer in het centrum van Hoofddorp en werkte samen met collega’s aan veilige heropeningsplannen voor scholen en theaters.

Deze periode was een leerschool op het gebied van crowd management en mobiliteit. Sommige evenementenorganisatoren bleven hun plannen voorbereiden, waardoor ik mijn kennis verder kon uitbreiden.

Nadat Janno de organisatie eind 2020 verliet, nam ik de mobiliteitsvraagstukken over. Ik ontwikkelde me snel en kreeg zelfs de kans om les te geven in de mobiliteitsmodule van de leergang evenementenveiligheid samen met collega Rick Mensen. We willen cursisten laten zien dat mobiliteit een cruciaal onderdeel is van evenementen en vaak de beperkende factor voor bezoekersaantallen en de bezoekerservaring.

Naast mijn operationele werk voor CrowdProfessionals, werk ik ook aan mooie ESI-projecten. Denk aan de ondersteuning tijdens het Leidens Ontzet en het 750-jarig bestaan van Gouda. Een van de grootste projecten waaraan ik mag meewerken, is het jaarlijkse ESI Jaarcongres. Het is elk jaar weer een uitdaging om een goed programma, een geschikte locatie en een leerzame dag te organiseren, samen met een geweldig team van ESI- en CrowdProfessionals-collega’s.

Wat ESI en CrowdProfessionals zo bijzonder maakt, is het team. Een groep vakidioten die op de meest ongebruikelijke tijden elkaar opzoeken met nieuwtjes over evenementenveiligheid, crowd management of bijzondere onderzoeken. Maar ook collega’s die er altijd voor elkaar zijn, zowel zakelijk als privé. Dat maakt het werken bij ESI en CrowdProfessionals zo leuk en waardevol.

Op naar de volgende tien jaar vol uitdagingen, groei en samenwerking!

Meer nieuws ›