ESI Jaarcongres 2027

Subsessies

Het ESI Jaarcongres kent drie rondes van subsessies. Alle sessies worden verzorgd door vakdeskundige sprekers. De sessies kenmerken zich door een praktijkgerichte insteek. Daarbij is er altijd ruimte voor vragen en discussie.

Op deze pagina wordt het totale aanbod toegelicht. Zodra alle subsessies bekend zijn, krijg je de kans je op te geven voor de drie sessies van jouw keuze.

“Het ondenkbare is gebeurd”: afgelasting Defqon.1

Wat gebeurt er als hitte zoveel gevolgen heeft dat de veiligheid van tienduizenden bezoekers, medewerkers en hulpverleners onder druk komt te staan? In deze interactieve sessie nemen we je mee achter de schermen van de afgelasting van Defqon.1 editie 2026. Samen met de organisator, de gemeente en de hulpdiensten doorleven we de cruciale dagen opnieuw: welke informatie kwam binnen, welke scenario’s lagen op tafel en wanneer ontstond het besef dat doorgaan niet langer verantwoord was? Hoe verliep de besluitvorming en hoe werden verschillende belangen tegen elkaar afgewogen? Ook kijken we naar de periode ná het besluit: de communicatie met bezoekers, het vertrek van de menigte, de impact voor betrokken medewerkers en de samenwerking tussen alle betrokken partijen. Een uniek kijkje in een complexe veiligheidsoperatie, met lessen voor toekomstige grootschalige evenementen.

Rob Souren

Rob Souren

Event Director Defqon.1

Ronald van Litsenburg

Ronald van Litsenburg

Directeur Event Medical Service

Michel de Reus

Michel de Reus

Evenementenregisseur gemeente Dronten