Gezondheid en Veldnorm Evenementenzorg

10 okt 2023 / 09:00 - 17:00 uur

Gezondheid en Veldnorm Evenementenzorg

Deze cursus geeft inzichten in de gezondheidsrisico’s op een evenement. We bespreken trends en actualiteiten en geven tevens inzicht in praktische manieren waarop preventief, dan wel repressief, kan worden opgetreden tegen deze risico’s. Ook bespreken we de richtlijnen voor technische hygiëne bij evenementen, zoals de aanwezigheid van voldoende toiletvoorzieningen en drinkwaterpunten.

Bijzondere aandacht besteden we aan de Veldnorm Evenementenzorg. We bespreken hoe vooraf kan worden ingeschat welk type zorg op een evenement nodig is en welke typen zorgverleners er kunnen worden onderscheiden. We maken kennis met zeven verschillende zorgniveaus, hun kenmerken, de zorgorganisatie, materiaal en faciliteiten. Deelnemers oefenen met het inschatten van de zorgverlening met behulp van de veldnorm.

Leerdoelen

Na het volgen van deze cursus kan de deelnemer:

  • de belangrijkste gezondheidsrisico’s op evenementen benoemen en herkennen;
  • deze inzichten gebruiken in een risicoanalyse van een specifiek evenement;
  • herkennen welke veranderingen de Veldnorm evenementenzorg oplevert voor de benodigde inzet van zorgverleners, faciliteiten en materiaal op evenementen;
  • met de GHOR en organisatoren bepalen wat dit betekent voor specifieke evenementen.

Wat vonden vorige cursisten

  • Veel disciplines bij elkaar geven mooie discussies
  • Zeer leerzaam; zet me aan het denken over mijn eigen advisering
  • Trainer(s) hebben vakkennis en aandacht voor vragen
  • Veel leuke voorbeelden en kennis maken het heel boeiend

Incompany

Het is ook mogelijk om de cursus incompany te organiseren, of als extra verdiepingsmodule bij de leergang evenementenveiligheid. Door de cursus op eigen locatie te volgen, kan jouw team samen leren en de kennis op de eigen praktijk toepassen. Informeer bij ESI maar de mogelijkheden.

  • Doelgroep: organisatoren van evenementen, vergunningverleners van gemeenten, adviseur van GHOR en GGD, leveranciers van zorgverlening op evenementen.
  • Omschrijving: basiscursus over gezondheid en zorgverlening op evenementen, waarin vanuit een risicogerichte benadering wordt besproken welke preventieve maatregelen en welke inzet van zorgverlening mogelijk is.
  • Vereiste voorkennis: minimaal MBO 4 werk- en denkniveau. Geen specifieke voorkennis vereist.
  • Inhoud: lesmateriaal, oefencasussen (sheets en achtergronddocumentatie worden digitaal verstrekt)
  • Duur: van 9.00 uur tot uiterlijk 17:00 uur
  • Planning: dinsdag 10 oktober 2023
  • Locatie: Stadion Galgenwaard, Herculesplein 241, Utrecht
  • Aantal deelnemers: 15 deelnemers
  • Prijs: € 495,00 per persoon ex BTW (Incompany: informeer bij ESI naar de mogelijkheden)
  • Begeleiding: Ronald van Litsenburg (DSG) en Ben Jan van der Klis (ESI)

Ben je van plan om je in te schrijven voor deze module en heb je vragen op het gebied van faciliteiten voor toegankelijkheid, dan kan je mailen naar info@esi.email.

Eerste dagdeel:

  • Wat zijn de gezondheidsrisico’s op evenementen?
  • Welke typen gezondheidsrisico’s komen veel voor bij welke typen evenementen?
  • Toelichting op de Veldnorm Evenementenzorg
  • Richtlijnen hygiëne RIVM

Tweede dagdeel:

  • Toepassing veldnorm op uiteenlopende evenementen: oefening in groepen
  • Hoe wordt het maatwerk GHOR-advies?

Ben Jan van der Klis

Ben Jan is als adviseur en trainer in dienst bij het Event Safety Institute. Hij heeft ruime (inter)nationale ervaring op het gebied van crowd safety. Hij is gespecialiseerd in training, planvorming en crowd management.

Ronald van Litsenburg

Docent Ronald van Litsenburg is directeur van de Dutch Safety Group B.V. (waaronder o.a. Event Medical Services valt), mede-initiatiefnemer van de branchevereniging KMHE en mede-initiator voor de Veldnorm Evenementenzorg. 

Locatie

Kaart wordt geladen...

‹ Terug naar workshops & opleidingen Gezondheid en Veldnorm Evenementenzorg

Inschrijven

Tickets

€ 495,00 Excl. BTW

Registration Information